Kenia Gakuyu-Ini

FILTER ROAST

Róża herbaciana, Grejpfrut, Czarna Porzeczka

Producent: Kooperatywa Thirikwa

Region: Kirinyaga

Odmiana botaniczna: SL-28, SL-34, Batian, Ruiru 11

Obróbka: myta

Wysokość uprawy: 1572 m. n.p.m.

  KGI
  21 Przedmioty
  Opakowanie: 250g
  • 250g
  66,00 zł
  Brutto

  Kenia Gakuyu-Ini to rześka kawa, przywodząca na myśl aromat róży herbacianej i soczystego grejpfruta, pozostawiająca po sobie długi, otulający podniebienie, słodki posmak dojrzałych, czarnych porzeczek, co czyni ją idealnym naparem na upalne, letnie dni.


  Stacja obróbki Gakuyu-Ini mieści się w hrabstwie Kirinyaga, którego nazwa w języku suahili oznacza “Góra Jasności”. Właśnie u podnóża masywu wulkanicznego, od którego wywodzi się wspomniana nazwa, rosną miejscowe krzewy kawowca. Sama góra jest też źródłem wody dla dużej części populacji Kenii - swój początek ma tam bowiem największa rzeka Kenii - Tana. Region słynie od lat z kaw o soczystym profilu, bogatym w żywe kwasowości porzeczek, grejpfruta, czy rabarbaru. 

  Dzięki wysokim standardom - zarówno na poziomie stacji obróbki, jak i farmy Thirikwa - kooperatywa wypuszcza regularnie na rynek kawy o bardzo wysokiej jakości, zapewniając farmerom możliwość wyższego zarobku. W szczycie kawy dostarcza około 3700 rolników.

  Kooperatywa aktywnie przyczynia się też do redukcji odpadów i zanieczyszczenia, poprzez recykling wody używanej do obróbki kawy, oraz przekazywanie pulpy z owoców kawowca farmerom, którzy używają jej jako naturalnego nawozu dla swoich upraw. 

  Po dostarczeniu zbioru do stacji obróbki, przed depulpingiem wiśnie są segregowane ręcznie i poddane flotacji. Dostawy zaczynają się koło 11 rano, a depulping zaczyna się koło 15. Przez noc ziarna, z resztką warstwy pektynowej, pozostawione są do fermentacji, by następnego dnia zostać poddane płukaniu i segregacji według jakości - kategorie P1 i P2 zostają dodatkowo poddane namoczeniu na 16 godzin, natomiast pozostałe trafiają od razu do suszenia na blatach przez 8-14 dni.

  KGI
  21 Przedmioty

  Opis

  Gramatura
  250g
  Gatunek
  100% Arabica
  Profil sensoryczny
  Róża herbaciana, grejpfrut, czarna porzeczka
  Obróbka
  myta

  Specyficzne kody

  EAN13
  7416156395472

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: