• Obecnie brak na stanie

Kolumbia Las Flores

FILTER ROAST

kwiaty pomarańczy, brzoskwinie, miód

Producent: Edilberto Vergara

Region: Valle de Cauca

Odmiana botaniczna: Pink Bourbon

Obróbka: Washed

Wysokość uprawy: 1700 m. n.p.m.

KLF
65,00 zł
Brutto
Obecnie brak na stanie

Edilberto Vergara uprawia kawę od ponad 40 lat - wcześniej robili to jego ojciec i dziadek. Jego dzieci również wyrażają chęć podążania tą samą ścieżką w przyszłości, z czego najstarszy syn Edilberto zajmuje się już marketingiem kaw z farmy Las Flores. Ta z kolei bardzo mocno skupiła się na produkcji kaw jakości specialty w 2017 roku. Celem było pokazanie możliwości i potencjału farmy, a dzięki modernizacji sprzętu, oraz zaangażowaniu w podniesienie standardu uprawy, oraz obróbki, z roku na rok poziom kaw wzrasta.  

 

Odmiana botaniczna Pink Bourbon stanowi doskonały przykład wysokiej jakości selekcji kaw specialty na farmie. Jest ona mutacją odmiany Bourbon, zawdzięczającą swoją nazwę odcieniowi dojrzałych owoców kawowca. Słynie ona z wyraźnych, lekkich nut kwiatowych, ale i wykazuje potencjalnie wyższą odporność na choroby krzewów. 

Dojrzałe wiśnie kawowca zbierane są ręcznie, następnie fermentowane w workach. Po odseparowaniu miąższu, ziarna są płukane, następnie trafiają do suszenia na kilka dni, gdzie przewracane są regularnie, aby zapewnić równe tempo schnięcia.

 

KLF

Opis

Gramatura
250g
Gatunek
100% Arabica
Profil sensoryczny
Kwiaty pomarańczy, brzoskwinie, miód
Obróbka
myta

Specyficzne kody

EAN13
7416156395458

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: